Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

Senioru nodaļa

KDS Senioru Apvienība sadarbojas ar Latvijas Pensionāru federāciju

17.februārī LU mazajā aulā pulcējās Latvijas Pensionāru federācijas dome, lai pieprasītu apturēt elektroenerģijas tirgus atvēršanu un citus senioriem aktuālus jautājumus.

Domes sēdē piedalījās Kristīgi Demokrātiskās Savienības ģenerālsekretārs Armands Agrums, valdes loceklis Mareks Raups un Senioru Apvienības vadītāja Sarmīte Janfelde. Ar ekonomiski argumentētu izskaidrojumu un priekšlikumiem par senioru labklājības problēmu atrisināšanu uzstājās A.Agrums, seniori viņa ierosinājumus uzņēma ar sirsnīgiem aplausiem.

"LPF domes sēdēs pēc A. Siliņa uzaicinājuma pa kārtai piedalās arī dažādu partiju pārstāvji. Šajā reizē uzaicināti bija Kristīgo demokrātu savienības (KDS) pārstāvji, kā arī tautas kustības “No sirds Latvijai” iniciatore Inguna Sudraba. KDS ģenerālsekretārs Armands Agrums, uzrunājot pensionārus, piebalsoja viņu sirdssāpēm, kā arī lika saprast, ka valsts vismazāk interesējas par saviem iedzīvotājiem, tostarp pensionāriem. A. Agruma sacītais izpelnījās klātesošo aplausus. Pavisam cita attieksme sagaidīja Ingunu Sudrabu. Lai gan viņa senioriem veltīja jaukus vārdus, nosaucot par gudrāko, aktīvāko paaudzi, zelta fondu, bijušajai kontrolierei tika pārmests, kāpēc viņa saistās arī ar Latvijai nelojāliem cilvēkiem, kā nupat ziņoja TV3 raidījums “Nekā personīga”, kāpēc neko būtisku neesot panākusi, būdama valsts kontroliere, un tikai tagad domā cīnīties ar nejēdzībām. Aplausi I. Sudrabai netika, taču tūlīt pēc uzstāšanās viņu ielenca vairāki interesenti, taujājot pēc kontaktiem un tikšanās iespējām."(No elektriskajām spuldzītēm pie svecēm? Pensionāru aplausi Sudrabai netiek 18. februāris, 2014, http://m.la.lv/ )

 

KDS vadība un tās Senioru apvienība izsaka pateicību Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājam Andrim Siliņam par ielūgumu un novēl panākumus nākotnes sadarbībā.

IMG-20140218-WA0001

 

KDS Senioru Apvienības biedru diskusijas tikšanās laikā

2013.gada 26.novembrī KDS birojā pulcējās Senioru Apvienības biedri, lai pārrunātu aktuālos jautājumus.

Ar klusuma brīdi tika godināta 21.novembra Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņa.

M.V.Zilgalve iepazīstināja klātesošos ar Eiropas Senioru Apvienības vēstuli, kurā izteikts apliecinājums, ka KDS Senioru Apvienība ir uzņemta Eiropas Senioru Apvienībā. Tika pieņemts vienbalsīgs lēmums apvienības nosaukumam - SA/ KDS.

Pensionāru federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš atbildēja uz SA/KDS biedru izvirzītajiem jautājumiem par pensiju paaugstināšanu salīdzinoši ar Eiropā esošajām pensijām. Lietisķo diskusiju rezultātā tik ierosināts izveidot piecu biedru darba grupu, kuras pamatuzdevums turpmāk būs apkopot priekšlikumus aktuālo jautājumu risināšanai. Kā viens no spēcīgākajiem priekšlikumiem sanāksmes laikā tika minēts protesta akcijas pret valdības pasīvo attieksmi pensionāru dzīves uzlabošanā.

SA/KDS biedri pārstāv vairākas profesijas - bibliotekāre, skolotāji, ekonomisti, tirdzniecības darbinieki, grāmatveži, aktieri, kultūras darbinieki, aktieri, horeogrāfi, jūras spēku un garīgās sfēras pārstāvji.

SA/KDS vadītāja

Sarmīte Janfelde

KDS Seniori 2KDS Seniori 3

 

KDS Senioru Apvienība uzņemta Eiropas Senioru Apvienībā

Lasīt šeit

ESU_Apkārtraksts

 

KDS Senioru tikšanās LR dibināšanas svētkos

Saulainā 2013.gada 14.novembra dienā Kristīgi Demokrātiskās Savienības biedri kopā ar Senioru Apvienības pārstāvjiem pulcējās biroja telpās, lai svinētu Latvijas Republikas 95.gadadienu.

Ar svinīgām uzrunām svētku dalībniekus sveica KDS valdes priekšsēdētāja M.V.Zilgalve un ģenerālsekretārs A.Agrums un KDS Goda biedrs, trīskārtējs Dzelzkrusta un Viestura ordeņa kavalieris Atis Homka.

Svētku dalībniekus patīkami iepriecināja sirsnīgā un emocionālā Dailes teātra aktrises Mudītes Šneideres patriotiskās dzejas lasījumi.

Pēc  sarīkojuma svinīgās daļas KDS biedri vēl ilgi kavējās individuālās sarunās pie kafijas tases.

 

Sarmīte Janfelde

KDS Senioru  Apvienības vadītāja

KDS Apsveikums LR svētkos

 

KDS Seniori gatavi politiskiem izaicinājumiem

2013.gada 22.oktobrī KDS Senioru nodaļas biedri pulcējās uz kārtējo tikšanos, lai kopīgi risinātu dažādus politiski aktuālos jautājumus. Priecē tas, ka mūsu Senioru nodaļa papildinās ar jauniem, aktīvi domājošiem cilvēkiem. Tika izteikti vairāki interesanti priekšlikumi, kurus apkoposim un domāsim kā labāk risināt. Aktīvas diskusijas raisījās pēc KDS ģenerālsekretāra Armanda Agruma stāstījuma par ekonomiskiem jautājumiem Latvijā un Eiropā.

Nākošā tikšanās plānota novembrī, kad tiks atzīmēta Latvijas Republikas dibināšanas diena.

Sarmīte Janfelde

KDS Senioru nodaļas vadītāja

 

DSC 1931

 

KDS sveic starptautiskajā Senioru dienā

2013.gada 1.oktobrī Senioru dienā Kristīgi Demokrātiskās Savienības pārstāvji viesojās Ogres kultūras namā, kurā pulcējās Ogres novada seniori. Atklājot Senioru dienas pasākumu, Jāzeps Janiševa kungs, Ogres novada Senioru nodaļas priekšsēdētājs sirsnīgi sveica visus sapulcējušos.

Ar apsveikuma runu Senioru dienā uzstājās arī Māra Viktorija Zilgalve, KDS valdes priekšsēdētāja, Armands Agrums, KDS ģenerālsekretārs, Aivars Grigulis, KDS reģionālo nodaļu vadītājs un Sarmīte Janfelde, KDS Senioru nodaļas koordinatore.

J.Janiševs iepazīstināja pensionārus ar patreizējo situāciju pensiju aprēķināšanā, kā arī priekšlikumiem Labklājības ministrijai par minimālo pensiju paaugstināšanu 2014.gadā. Pensionāri aktīvi izteica savus ierosinājumus un vēlmes.

Svētku noslēgumā seniorus sveica un iepriecināja dziedātājs Viktors Lapčenoks.

 

Kristīgi Demokrātiskās Savienības Senioru nodaļas vārdā vēlam veselību, dzīvesprieku un radošu iedvesmu visiem KDS senioriem!

 

Sarmīte Janfelde

KDS Senioru nodaļas koordinatore

e-pasts : Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

tālr. : 26 163 096

IMG-20131003-WA0007

 Ogres novada seniori diskutē par valsts sniegto medicīnas pakalpojumu kvalitāti.

photo

KDS Senioru nodaļas koordinatore S.Janfelde uzrunā Ogres novada seniorus.

 

 

KDS senioru nodaļas aktīva tikšanās

2013.gada 7. septembrī Kristīgi Demokrātiskās Savienības (KDS) biroja telpās Skolas ielā notika topošās KDS senioru nodaļas pirmā organizatoriskā sanāksme. Pasākumu vadīja un organizēja KDS valdes locekle Maija Stefane un biroja vadītāja Sarmīte Janfelde.

Pasākums notika ar mērķi uzsākt dabu pie KDS senioru nodaļas izveidošanas.

Pasākumā piedalījās KDS seniori no Rīgas, Jūrmalas, Ogres, Vangažiem un Inčukalna. Visi klātesošie izteica atbalstu KDS senioru nodaļas izveidošanai, kā arī aktīvai tās biedru līdzdalībai turpmākās KDS politiskajās un sabiedriskajās aktivitātēs.

Sanāksmē tika pārrunāti jautājumi par topošās KDS senioru nodaļas darbības mērķiem, uzdevumiem un virzieniem, kā arī citi ar tās darbu saistītie organizatoriskie jautājumi. Visi sanāksmes dalībnieki aktīvi izteica savas domas un ierosinājumus par dažādiem iespējamiem ar senioru nodaļas darbību saistītiem jautājumiem.

KDS vecbiedrs Viktors Zēbergs pastāstīja par gūtajiem iespaidiem Portugālē, kur viņš piedalījās konferencē par enerģētikas jautājumiem.

Topošajā senioru nodaļas darbā aicināti piedalīties visu KDS nodaļu senioru paaudzes biedri, kā arī tie biedri, kuriem senioru vecums tuvojas.

Nākošā KDS senioru nodaļas organizatoriskā sanāksme plānota oktobra beigās, kurā tiks pārrunātas jaunas idejas un iniciatīvas turpmākam topošās KDS senioru nodaļas darbam. Sanāksmes laiks vēl tiks precizēts.

Pieteikties līdzdalībai KDS senioru nodaļā iespējams pie biroja vadītājas Sarmītes Janfeldes personiski KDS birojā Skolas ielā 21, 613. kab. vai pa telefonu 26163096.

 

Maija Stefane

KDS valdes locekle

Senioru tikšanās KDS

 

PIESAKIETIES!Eiropas Senioru Apvienības konferences Vīnē un Turku

KDS Senioru nodaļas pārstāvniecība ielūgta divās Eiropas Senioru Apvienības /ESU/ rīkotajās konferencēs, kas notiks 2013.gada vasaras laikā.

1.
ESU dalīborganizācija Somijas Nacionālā Senioru Asociācija aicina piedalīties konferencē "Senioru aprūpes iespējas".

Ņemot vērā Somijas senioru vēlmes, ar 2013.gada jūliju mainīsies likumdošana saistībā ar vecākās paaudzes aprūpes servisiem. Par šiem jautājumiem tiks diskutēts konferencē. Dalībnieki apmainīsies viedokļiem un pieredzē, kā līdzīgas problēmas tiek risinātas citur Eiropā, atsevišķu valstu mērogos un lokāli pašvaldībās.

Konference notiks 2013.gada 6.-8.augustam Turku pilsētā, Somijā.

Uzturēšanās izdevumus sedz konferences organizatori.
Konferences darba valoda - angļu.

Pieteikšanās līdz 2013.gada 15.maijam.

Interesentiem lūgums pieteikties,
zvanot KDS biroja vadītājai Sarmītei Janfeldei
26163096

2.
Eiropas Senioru Apvienība ?ESU/ sadarbībā ar Eiropas Tautas partiju, Austrijas Politikas akadēmiju un Austrijas Pilsoņu Apvienību ielūdz KDS Senioru nodaļas pārstāvniecību piedalīties Eiropas senioru līderu vasaras akadēmijā un konferencē "Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2014".

Konference notiks 2013.gada 7.-9.jūlijam Vīnē, Austrijā.

Vienam reprezentatīvajam pārstāvim no nacionālās Senioru organizācijas tiek nosegti uzturēšanās izdevumi un nepieciešamības gadījumā arī ceļa izdevumi, par ko vēlams saskaņot iepriekš.
Konference tiks tulkota angļu un vācu valodā.

Pieteikšanās līdz 2013.gada 19.maijam.

Interesentiem lūgums pieteikties,
zvanot KDS biroja vadītājai Sarmītei Janfeldei
26163096

 

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE