Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

KDS delegācija Paneiropas Ūnijas konferencē Vācijā

KDS delegācija Paneiropas Ūnijas konferencē Vācijā

 

  Paneiropas Ūnijas vēsture ir cieši saistīta ar divām izcilām personībām – ar tās dibinātāju grāfu R.Kudenhove Kalergi (1894-1972) un viņa sekotāju Austrijas erchercogu PEU prezidentu Dr.Otto fon Habsburgu (1912).

  Kopīgās Eiropas politisko, saimniecisko un militāro vīziju grāfs Kalergi pirmo reizi publicēja 1923.gadā savā programmatiskajā izdevumā „Pan-Europa”. Viņa idejas ātri guva atsaucību tā laika intelektālajā Eiropas sabiedrībā. Kalergi domubiedri kļuva Valeri, Heinrihs un Tomass Manns, Cveigs, Hauptmans, Rilke, Freids, Einšteins, i Gasets, R.Štrauss. Vēlāk pievienojās arī Vācijas kanclers K.Adenauers un citu Eiropas valstu vadītāji.

  Uz Paneiropas Ūnijas idejiskajiem pamatiem ir veidojusies Eiropas Savienība ar tās vadošo pārstāvniecību Eiropas Parlamentu.

 

  2011.gada 20.- 22.maijā Lindau salā pie Bodensee Bavārijā notika Paneiropas Ūnijas Vācijas 37.konference „Spēks krīzē: Paneiropa”. Piedalīties sarīkojumā tika ielūgta arī Latvijas delegācija A.Homkas kunga vadībā, KDS valdes priekšsēdētāja Dr.M.V.Zilgalve un ģenerālsekretārs A.Agrums.

 

  Konferenci atklāja PEU Vācijas apvienības prezidents B.Poselts. Par Eiropas nākotnes redzējumu referēja dažādi CDU un CSU politiķi, kā arī Lihtenšteinas firsts Hans Adams II, Francijas senatore F.Kellere, firsts J.Lobkovičs no Čehijas parlamenta, pāvesta padomdevējs kultūrā mons.Dr.G.Kovacs no Romas, CIFE viceprezidents prof.Dr.grāfs F.Kinskis, Austrijas PEU prezidents K.fon Habsburgs, Maķedonijas prezidents prof.Dr.G.Ivanovs un daudzi citi ievērojami politiķi.

 

  Dr.Dirks H.Voss, PEU Bavārijas priekšsēdis, savā runā uzsvēra, ka valstis un valstu apvienības tikai tad var būt politiski un suverēni stipras, ja tās savas intereses var apliecināt ne tikai savas teritorijas robežās, bet arī konkurēt ar citām sistēmām. Gandrīz neiespējami ir apliecināt savu ekonomisko un militāro potenciālu ar tādiem starptautiskiem spēlētājiem kā ASV, Krievija, Ķīna un Indija. To nav iespējams izdarīt atsevišķām Eiropas valstīm, jo to nacionālā pašapziņa ir par vājām. Pat lielās ES dalībvalstis Vācija, Francija, Lielbritānija, Polija un Itālija starptautiskā mērogā ir mazas valstis. Tikai tad, ja 500 miljoni eiropiešu apvieno savus spēkus, varam uzskatīt, ka Eiropa var reāli būt suverēna un savu pašapziņu līdzvērtīgi apliecināt arī starptautiski.

 

  Dr.M.Hufners, finansists un hipotēkbankas eksvadītājs, atzīmēja, ka Eiropas simbols ir vienota valūta. Pretēji daudziem izplatītiem apgalvojumiem, pašlaik finanšu pasaulē nekas neliecina, ka eiro vērtība varētu kļūt nestabila. Nākotnē eiro popularitāte pieaugs, tā apliecinot arī Eiropas ekonomisko stiprumu.

 

  Analizējot ārpolitiku, Paneiropas Ūnijas vadošie politiķi neredz tuvākā laikā Turcijas iekļaušanu Eiropas kultūras telpā. Tāpat risināmi jautājumi, kas kļuvuši aktuāli saistībā ar robežu paplašināšanu uz austrumiem. Pamatā tā ir cilvēku drošība, lai tos nosargātu pret organizētajiem kriminālajiem grupējumiem.

 

  Jau 30 gadus Eiropas centrālie jautājumi ir identitāte, demogrāfija un cilvēku tiesības. Identitāte ietver daudzveidīgo Eiropas cilvēka kultūras dzīvi. Demogrāfija tiek saistīta ar ģimenes un dzīves labklājības nodrošinājumu. Piemēram, konferencē izskanēja atziņa, ka būtu jāizvairās no uzskata „tikai mājsaimniece”. Ja valstu vadītāji vēlas, lai Eiropā uzlabotos dzimstība un laba audzināšana, tad nebūtu pareizi veidot sabiedrisko viedokli, lai māte ar četriem bērniem paralēli uzņemtos darba slodzi. Tai pat laikā būtu jānodrošina visai sabiedrībai vienādas darba atrašanas un atlīdzības iespējas. Konferencē tika uzsvērts, ka cilvēka tiesības saistītas cilvēka cieņas uzturēšanu no viņa piedzimšanas līdz dabīgai nāvei.

 

  Paneiropas Ūnija atzīst, ka vienotai Eiropai nepieciešama saliedēta sabiedrība, attīstīti reģioni, stipras ģimenes, noturīgi mazie un vidējie uzņēmēji, brīvi cilvēki, kas vēlas apliecināt savu eiropeisko identitāti. Atbildība un solidaritāte, kā arī gatavība uzņemties vadību un tai pat laikā līdzjūtība ir kristīgās pamatvērtības, kas stabili vieno Eiropas sabiedrību.

 

  KDS delegācija pateicas Paneiropas Ūnijas vadībai par sadarbību un viesmīlīgo uzņemšanu skaistajā Lindau salā, kā arī par koncertiem, svētku vakariņām uz kuģa klāja „Vorarlberg” un līdzdalību Sv.Misē Maria Bildstein baznīcā Austrijā.

 

Māra Viktorija Zilgalve

KDS valdes priekšsēdētāja

 

 

 Paneiropa_11

Paneļdiskusija par ES ekonomiku, ārpolitiku un aizsardzību.

 

Paneiropa_15

Konferencē A.Homka un M.V.Zilgalve.

 

Paneiropa_17

Paneļdiskusija par cilvēka cieņu un tiesībām.

 

Paneiropa_23

A.Homka un M.V.Zilgalve sarunā ar PEU Vācijas viceprezidenti un Eiropas
Parlamenta Konstitucionālo tiesību komisijas eksviceprezidenti
U.Šleiheri.

 

Paneiropa_36

M.V.Zilgalve un A.Agrums pie senā Lindau rātsnama portāla.

 

Paneiropa_41

A.Homka un A.Agrums Lindau vecpilsētas laukumā.

 

Paneiropa_67

Sv.Misa Maria Bildstein baznīcā Austrijā. Celebrē V.E.Belgradas
arhibīskaps St.Hočevars.

 

 

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE