Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

Ziemeļblazma un VEF kultūras pils. Atklāta vēstule kultūras ministrei S.Ēlertei

Kristīgi Demokrātiskās Savienības

AICINĀJUMS

LR Kultūras ministrijai

un personīgi kultūras ministrei Sarmītei Ēlertes kundzei

 

 

Kristīgi Demokrātiskā Savienība (KDS) aicina Kultūras ministriju atļaut precizēt un pēc būtības izvērtēt Rīgas Domes sagatavotos un iesniegtos projekta pieteikumus ES fondu līdzfinansējuma saņemšanai Ziemeļblāzmas kultūras centra un VEF kultūras pils rekonstrukcijas un restaurācijas projektiem.

 

Rīga 2014.gadā tiks izsludināta par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Rīgā notiks plaša starptautisku kultūras pasākumu programma visa gada garumā. Rīgas pilsētas kultūras centri būs vieni no visaktīvāk noslogotajiem pilsētas kultūras infrastruktūras objektiem. Jo īpaši svarīgi būtu šādu pasākumu norisi nodrošināt ne tikai pilsētas centrā, bet arī no centra attālākajos pilsētas rajonos.

 

Ziemeļblāzmas kultūras centra atjaunošana arī ikdienā dotu iespēju Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem, īpaši tur dzīvojošiem bērniem un jauniešiem, beidzot baudīt pilnvērtīgu un cienīgu kultūras dzīvi, kas šobrīd ilgstoši nav bijis iespējams. Tā būtu arī mūsu valsts un Rīgas pilsētas cieņas izrādīšana vēsturiskajam Dombrovska mantojumam un Augusta Dombrovska kungam personīgi, kurš kā dāsns kultūras un izglītības atbalstītājs, nesavtīgs mecenāts savulaik devis nozīmīgu ieguldījumu mūsu tautas izglītošanā.

 

VEF kultūras pils kā valsts nozīmes kultūras piemineklis ir ne tikai nozīmīgs Rīgas pilsētas kultūras mantojums, bet arī ļoti būtisks vēsturiskā VEF rajona pilsētbūvnieciskais akcents. Šodien VEF kultūras pils ir pilsētnieku ļoti iecienīts kultūras objekts, kurā darbojas ļoti daudzi bērnu un jauniešu mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi. Tajā notiek aktīvas izstāžu, teātra izrāžu, koncertu un citu kultūras pasākumu norise. Jau ilgstoši vēsturiskās VEF kultūras pils telpas ir ļoti sliktā tehniskā stāvoklī un nedara godu ne mūsu pilsētai, ne Latvijai.

 

Kultūra nedrīkst būt atkarīga no tā, kāds politiskais spēks vada valdību vai attiecīgās nozares ministriju un kāds vada pašvaldību. Pārāk daudz kultūras objektu jau ir neglābjami zuduši nākamajām paaudzēm tieši politisko nesaskaņu un personīgo interešu dēļ.

 

Tāpēc Kristīgi Demokrātiskā Savienība aicina LR Kultūras ministriju un personīgi kultūras ministri Sarmīti Ēlertes kundzi vēlreiz atgriezties pie minēto projektu pieteikumu izvērtēšanas, atbalstīt Rīgas Domes centienus novērst nelielās formālās kļūdas un dot iespēju pretendēt uz ES fondu līdzfinansējuma saņemšanu šo nozīmīgo vēsturisko kultūras objektu atjaunošanai.

 

Tas būtu neatsverams ieguldījums gan Rīgas pilsētas iedzīvotāju kultūras dzīves kvalitātes uzlabošanā, gan pilsētas infrastruktūras atjaunošanā, gan nodrošinātu darbu daudziem mūsu pilsētas iedzīvotājiem, kas jo īpaši krīzes laikā ir izdzīvošanas jautājums daudzām ģimenēm. Šāds politisks pagrieziens būtu jauka dāvana mūsu pilsētniekiem Ziemassvētkos.

 

Kristīgi Demokrātiskās Savienības valdes vārdā

 

Dr.Māra Viktorija Zilgalve

KDS valdes priekšsēdētāja

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE