Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

KRISTĪGO DEMOKRĀTU SENIORU TIKŠANĀS VĪNĒ

 

KRISTĪGO  DEMOKRĀTU

SENIORU  TIKŠANĀS VĪNĒ


No 23.-25.08.2010. piedalījos Politiskās akadēmijas (POLAK) organizētā Vasaras konferencē „Senioru aktīvā dzīve ar pamatvērtībām” Vīnē. Konferencē bija Kristīgo demokrātu un Tautas partiju senioru organizāciju vadītāji no 19 Eiropas valstīm. Ar interesantiem referātiem uzstājās Eiropas senioru apvienības (ESCU) prezidents dr. Bernhards Vorms, Austrijas Senioru apvienības priekšsēdētājs prof.Dr. Andreas Kols, Austrijas Senioru apvienības ģenerālsekretārs Heincs K.Bekers un citi. Konferences dalībnieki ņēma aktīvu dalību diskusijās par Eiropas senioru dzīvi un problēmām. Izskanēja doma, ka senioriem ir jābūt politikā. Senioru organizācijas ir viena daļa no partijas, kam jāaizstāv politisko partiju intereses. Svarīga ir senioru pārstāvniecība pašvaldībās, kur tiek izskatīti veselības un sociālās aizsardzības jautājumi. Vecākiem cilvēkiem jācīnās par savām tiesībām. Līdz ar pensionēšanos jāsaglabā pensionēto cilvēku vecumu prestižs, nedrīkst aizmirst viņu iepriekšējos nopelnus un turpmāk senioriem jāpiedalās goda amatos.

Sakarā ar to, ka cilvēku dzīves ilgums Eiropā pagarinās, sabiedrībā ir vairāk vecākās paaudzes cilvēku, līdz ar to pieaug arī viņu loma politikā. Apvienojoties senioriem, tas būs liels spēks, jo vairāk kā puse no vēlētājiem ir vecāki par 50 gadiem.

Partijām jābūt līdzatbildīgām par notiekošo Eiropā. Pirms lēmumu pieņemšanas jābūt korektām savstarpējām diskusijām. Būtu ļoti labi, ja jauniešu organizācijas sadarbotos ar senioru organizācijām. Tas veicinātu sociālo partnerību. Svarīga ir senioru dzīves pieredze un jauniešu zināšanas par jaunākajām tehnoloģijām. Svarīgi, lai savstarpējās attiecībās atrastu toleranci starp dažādi domājošiem. Svarīga savstarpējā cieņa attiecībā uz kristietību. Kristīgā ticība ir cilvēces vērtība. Tiem, kas uzņemas nest ticības karogu, jāaizstāv cilvēcība. Ticība Dievam paceļ cilvēku virs materiālās pasaules. Tomēr ticību neviens nevar uzspiest ar varu. Šo jautājumu risināšanā un izskaidrošanā ir jāpiedalās senioru organizācijām.

Konferencē tika apspriesta arī ideja par to, ka pasaules ekonomiskā krīze Eiropā ir nododama ekonomikas ekspertu ziņā. Kā svarīga vērtība tika minēta, ka Eiropas Savienības valstīm jāsaglabā nacionālā identitāte un valoda.

 

Guna Putniņa

Latvijas Kristīgo senioru savienības

valdes priekšsēdētāja

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE