Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

Latvijas un Vācijas Kristīgi demokrātiskās savienības sadarbība kļūst ciešāka

 

Informācija presei

12.05.2010.

 

Latvijas un Vācijas Kristīgi demokrātiskās savienības sadarbība kļūst ciešāka

Kristīgi Demokrātiskās Savienības (KDS) delegācija ir atgriezusies no Berlīnes, kur tikās ar Vācijas Kristīgi Demokrātiskās Savienības (CDU) pilnvaroto Ārlietu daļas pārstāvi Bertilu Vengeru (Wenger), kā arī ar Konrāda Adenauera fonda Vidus- un Austrumeiropas koordinācijas vadītāju Norbertu Beckmanu-Dīrkes (Beckmann-Dierkes).

„Kristīgi Demokrātiskās Savienības pārstāvji uz tikšanos devās pēc Vācijas CDU ielūguma un pārrunāja turpmākās sadarbības iespējas. Runājām par abu valstu politiskajām aktualitātēm, par ekonomiskās krīzes izpausmēm un to, kā pārvarēt krīzes izraisītos postījumus”, informēja KDS valdes priekšsēdētāja Māra Viktorija Zilgalve. KDS valdes priekšsēdētāja tikšanās laikā pauda KDS politisko nostāju, ka arī Latvijā nepieciešams panākt situāciju, lai valdība un Saeima pirmajā vietā liktu rūpes par cilvēku labklājību un to balstītu uz kopējā labuma principiem. Izsakot atbalstu šim KDS viedoklim un attiecīgas rīcības motivācijai, B.Vengers pastāstīja, ka arī Vācija saskaras ar finanšu un ekonomiskās krīzes problēmām, tomēr netiek pārkāpta sarkanā līnija, lai jautājumus risinātu uz vājāko sabiedrības slāņu rēķina. Tiek darīts viss, lai iedzīvotājiem atvieglotu krīzes pārvarēšanu – izstrādāta darbotiesspējīga pretkrīzes programma, tiek samazināti nodokļi, palielināts algas neapliekamais minimums un sevišķa uzmanība pievērsta nodokļu atvieglojumiem un pabalstiem ģimenēm ar bērniem.

KDS uzskata, ka partijām abās valstīs šobrīd ir līdzīgi mērķi: samazināt nodokļus, veikt reformas darba ņēmēju un pensionāru interesēs, veidot biznesam draudzīgu vidi, novērst sociālās spriedzes galveno iemeslu – bezdarbu, atbrīvot darba tirgu no atlaišanas žņaugiem, kā arī rosināt pagarināt bezdarba pabalstu izmaksu vecāko gadagājumu bezdarbniekiem

Saruna ar Konrāda Adenauera fonda vadību bija lietišķa – sadarbības partneri vienojās par izglītojošu projektu attīstības veicināšanu Latvijā, kas sabiedrību vairāk iepazīstinātu ar priekšrocībām, ko piedāvā Vācijas CDU labklājību veicinošais un  ekonomiski taisnīgais sociālā tirgus modelis.

„Vācijas sabiedrība šo modeli ir novērtējusi un tur valstiskā līmenī tiek uzskatīts, ka sociālā tirgus ekonomika ir viens no labākajiem Vācijas eksporta produktiem. Uzklausot informāciju, KDS pārstāvjiem radās jautājums – kāpēc kārtējo reizi Latvijas valdībai ir vēlme izgudrot riteni? Pastāv taču iespēja importēt šo modeli uz Latviju un pielāgot to mūsu valsts un iedzīvotāju ceļam uz labklājību!”

KDS ir pārliecināta, ka abu valstu - Vācijas CDU un Latvijas KDS – sadarbības paplašināšanās sekmēs jaunu vēsmu ienākšanu gan politiskajā līmenī, gan valsts ekonomikas atveseļošanas jomā.

 

Plašāka informācija - Māra Viktorija Zilgalve, mob. tālr. - .....


 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE