Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

Vēstule Latvijas valsts prezidentam Valdim Zatlera kungam

 

Augsti godātajam

Valdim Zatlera kungam

Latvijas Valsts prezidentam

 

Rīgā, 2010.gada 22.augustā

Nr.69/IZ

 

Kristīgi Demokrātiskās Savienības valde iepazinās ar BNS 2010.gada 21.augusta ziņu   ””scenariji.lv” partiju un programmu izvērtējumi”. Pēc viena no portāla „scenariji.lv” veidotāja un Stratēģiskās komisijas vadītāja Roberta Ķīļa teiktā izriet, ka projektā tiks iesaistīta tikai daļa no partijām, kuras pieteikušas dalību 10.Saeimas vēlēšanās.

 

Laipni lūdzam Jūsu skaidrojumu par minētajiem nevienlīdzīgajiem nosacījumiem, kas saistīti ar iespēju atņemšanu visu 10.Saeimas vēlēšanās dalību pieteikušo partiju deputātu kandidātiem publiski paust savus uzskatus.

Visas 13 partijas vai to apvienības, lai piedalītos vēlēšanās, izpildījušas vienādus nosacījumus, resp., iemaksājušas vienāda lieluma drošības naudu, pēc vienotām prasībām sagatavojušas un iesniegušas kandidātu sarakstus, pēc vienādiem principiem piedalījušās sarakstu izlozē. Sabiedrība būtu gandarīta, ja tāda pati vienlīdzīga nostāja no oficiālās valsts varas puses saglabātos līdz pēdējai priekšvēlēšanu dienai.

Pašlaik notiekošais ne tikai padziļina netaisnību, bet veicina nelegālu slēpto reklāmu, deformējot vēlētāju brīvo izvēli balsošanā. Šādu demokrātijas principu pārkāpumu rezultātā tiek grauta uzticamība Latvijas valsts varas pārstāvniecībai.

 

Kristīgi Demokrātiskā Savienība ir pārliecināta, ka Jūsu spēkos ir novērst šos pārkāpumus Jūsu pārraudzībā esošās Stratēģiskās analīzes komisijas un portāla „scenariji.lv” darbībā.

 

Pamatojumi:

Latvijas Republikas Satversmes II.daļas 6.pants;

Likuma „Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas vēlēšanām un Eiropas Parlamenta vēlēšanām”  2.panta (2) daļa un (2,2) daļa un 7.pants.

 

Cieņā,

 

Māra Viktorija Zilgalve

Kristīgi Demokrātiskās Savienības

valdes priekšsēdētāja

 


 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE