Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

Vēstule Ekonomistu apvienības 2010 biedriem un ekspertiem

Godājamiem

Ekonomistu apvienības 2010

biedriem un ekspertiem

 

Vēlamies Jūs informēt, ka Kristīgi Demokrātiskās Savienības (KDS) politika balstās uz kristīgām (vispārcilvēciskām) vērtībām. Tas nozīmē, ka mūsu politikas priekšplānā  izvirzīta cilvēka cieņa kā ētiska pamatkategorija.

Konrāds Adenauers: “Cilvēkam piemīt unikāla cieņa, un katra cilvēka vērtība ir neaizstājama” (1946.gada 24.marts).

KDS centrālais politiskais uzstādījums ir sociālā tirgus ekonomika, kas balstās prof.Dr. Ludviga Erharda izstrādātajā koncepcijā. Tās pamatā ir noteikums, ka ne valstij, ne privātajam nav tiesību pārņemt pilnīgu kontroli pār ekonomiku un tai jākalpo cilvēkam.

KDS neatzīst ne administratīvās, ne liberālās ekonomikas formas. Mēs esam radnieciska partija Vācijas CDU un uzskatām, ka nav labāka piemēra kā kristīgo demokrātu sasniegumi šai valstī 60 gadu garumā. Latvijai jākļūst par tik pat labklājīgu valsti kā Vācija.

“Ekonomistu apvienība 2010” kopš tās dibināšanas brīža 1994.gadā, ir pārstāvējusi un turpina pārstāvēt liberālo ekonomiku, kur visu nosaka neredzamā brīvā tirgus roka. Brīvais tirgus pats par sevi nav spējīgs pretoties karteļu un monopolu izveidei. Tas nav spējīgs arī atrast sociālo jautājumu risinājumus mūsdienu globālajā pasaulē. Pie kā noved liberālā tirgus ekonomika, varam redzēt un izjust visā pasaulē un sevišķi Latvijā.

Mums nav pieņemama Jūsu ideoloģija un programmas, kurās faktiski tiek akceptēta krasa sabiedrības noslāņošanās nabagos un bagātos, bet nabadzība tiek uzskatīta par dzīves normu un ekonomikas attīstības dzinējspēku.

Daži citāti no Jūsu programmas :

“(..) sabiedrībai jākceptē ( tieši vai netieši ) materiālās nevienlīdzības pieaugumu (..)”;

“(..) ekonomiskā nevienlīdzība ir nepieciešams nosacījums attīstībai un ši doma jāpadara par pieņemamu sabiedrībai.”

KDS neuzticas “ Ekonomistu apvienības 2010 “ dibinātājiem, programmu autoriem un darba grupas dalībniekiem, kuri pamatā ir bijušie un esošie politiķi, augstas amatpersonas un latviešu emigrācijas liberālā spārna pārstāvji, piemēram: Indulis Bērziņš, Valdis Birkavs, Andrejs Panteļējevs, Edmunds Krastiņš, Roberts Zīle, Vilis Krištopāns, Uldis Osis, Ojārs Kehris, Ilmārs Rimšēvics, Māris Gailis, Eižens Cepurnieks, Uldis Klauss, Juris Vīksniņš, Ilze Jurkāne, Uldis Vītoliņš un daudzi citi. Spriežot pēc faktiem un šī brīža Latvijas ekonomiskās situācijas, Jūsu apvienības lozungs ir bijis “Labklājību sev!“, turklāt visas metodes ir labas mērķa sasniegšanai. No Jūsu apvienības izauguši daudzi labi situēti cilvēki un miljonāri: Vilis Krištopāns, Māris Gailis, Ojārs Kehris, Ilze Batarags, Ainārs Gulbis u.c., bet valsts tikmēr grima un grimst nabadzībā, un tas notika un notiek ne bez Jūsu ziņas.

Ņemot vērā augstāk minēto, uzskatām, ka Jūs esat politiski līdzatbildīgi šī brīža Latvijas ekonomiskajai situācijai un kā liberāļi nespēsiet objektīvi izvērtēt KDS programmu, un tas arī nav nepieciešams. Latvijas valsts nav “muļķu zeme” un Latvijas tauta nav “reņģēdāji”, kā to proklamēja Jūsu kādreizējais aktīvais biedrs Vilis Krištopāns. Uzskatām,  ka esat pietiekami  vērtējuši un sastrādājuši kopš 1994.gada.

Laiks arī atpūsties, jo esat to “nopelnījuši“ un, galvenais, varat to atļauties. Vai tie, kuri ieveda mūs krīzē, būs tie, kuri mūs no tās izvedīs.

Sabiedrība pati izlasīs, izanalizēs un novērtēs KDS un citu partiju progrmmas, kā arī izdarīs savu izvēli. Ļausim tautai dzīvot brīvā un demokrātiskā valstī, kur katram ir tiesības vēlēt un katram ir tiesības būt ievēlētam.

Vai varbūt joprojām domājat kā Vilis Krištopāns?!

Rīgā, 2010.gada 23.augustā.

 

 

Dr.Māra Viktorija Zilgalve Armands Agrums                      Atis Homka

KDS valdes priekšsēdētāja          KDS ģenerālsekretārs              KDS valdes loceklis

 

Mihails Kočetkovs                          Ieva Margarita Ozola                 Maija Stefane

KDS valdes loceklis                        KDS valdes locekle                    KDS valdes locekle

 

Dainis Jansons                                prof.Jānis Zaļkalns                   Voicehs Teivāns

KDS valdes loceklis                         KDS valdes loceklis                   KDS valdes loceklis

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE