Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

Vēstule Sarmītei Plūmes kundzei Latvijas Televīzijas 1 raidījumu redaktorei

 


Ļ.cien.

Sarmītei Plūmes kundzei

Latvijas Televīzijas 1

raidījumu redaktorei

 

Rīgā, 2010.gada 27.augustā.

Nr.73 / IZ

 

Kristīgi Demokrātiskās Savienības valde iepazinās ar Jūsu atsūtīto materiālu ””Izvēlies nākotni!” 10.Saeimas priekšvēlēšanu debates LTV1 2010.gada septembrī”.

Laipni lūdzam Jūsu skaidrojumu par minētajiem nevienlīdzīgajiem nosacījumiem, kas saistīti ar iespēju atņemšanu daļai no 10.Saeimas vēlēšanās pieteikušo partiju deputātu kandidātiem publiski paust savus uzskatus.

Visas 13 partijas vai to apvienības, lai piedalītos vēlēšanās, izpildījušas vienādus nosacījumus, resp., iemaksājušas vienāda lieluma drošības naudu, pēc vienotām prasībām sagatavojušas un iesniegušas kandidātu sarakstus, pēc vienādiem principiem piedalījušās sarakstu izlozē. Sabiedrība būtu gandarīta, ja tāda pati vienlīdzīga nostāja no oficiālās valsts televīzijas puses saglabātos līdz pēdējai priekšvēlēšanu dienai.

 

Vēlamies vērst Jūsu uzmanību uz to, ka Jūsu atsūtītā materiāla pamatprincipu 4.punktā skaidri pamanāmas apzinātas izteikumu spekulācijas:

1)  „(..) pēc tā brīža pēdējiem (..) aptauju datiem(..)” – Pēc kura brīža?

2) „(..) paredz valsts budžeta finansējumu piešķirt partijām, par kurām Saeimas vēlēšanās nobalsoja vairāk nekā 2% vēlētāju.” – Šis likums stāsies spēkā tikai pēc 10.Saeimas vēlēšanām un pašlaik neviens vēl nezin 2010.gada 2.oktobra vēlēšanu rezultātus.

Tāpat jāņem vērā, ka socioloģisko aptauju respondentu skaits nepārsniedz 1000 dalībnieku. Aptaujas bieži ir maksas pakalpojumi un lidz ar to tās nedod patiesos rezultātus. Šādās aptaujās netiek ņemtas vērā to vēlētāju intereses, kuri nav izlēmuši piedalīties vai arī vēl nezin par ko balsos.

Pašlaik notiekošais ne tikai padziļina netaisnību, bet veicina nelegālu slēpto reklāmu, deformējot vēlētāju brīvo izvēli balsošanā. Šādu demokrātijas principu pārkāpumu rezultātā tiek turpināta uzticamības graušana Latvijas valstij kopumā.

Kristīgi Demokrātiskā Savienība ir pārliecināta, ka Jums ir jānovērš šos pārkāpumus Jūsu pārraudzībā esošajos raidījumos, un tas Jums ir pa spēkam.

Gadījumā, ja minētie likumu pārkāpumi netiks novērsti, būsim spiesti griezties tiesā.

Lūdzam Jūs nekavējoties sniegt rakstisku atbildi likumā noteiktā kārtībā.

 

Pamatojumi:

Latvijas Republikas Satversmes II.daļas 6.pants;

Likuma „Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas vēlēšanām un Eiropas parlamenta vēlēšanām” 2.panta (2)daļa un (2,2) daļa un 7.pants.

 

Vēlot sekmes Jūsu darbā,


___________________________                         _____________________________

Māra Viktorija Zilgalve                                                     Armands Agrums

KDS valdes priekšsēdētāja                                             KDS ģenerālsekretārs

 

26362320

www.kds.lv

 


 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE