Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

LR 12. Saeimas deputāta Ivara Brīvera uzruna

LR 12. Saeimas deputāta

Ivara Brīvera uzruna

2015. gada 29. janvārī

par nekustamo īpašumu atdošanu Latvijas ebreju kopienai

 

brivers-e1421339389363

            Vakar frakcijas sēdē mums nebija daudz diskusiju par to, atbalstīt vai neatbalstīt piedāvātos likumprojektus par nekustamo īpašumu atdošanu Latvijas ebreju kopienai. Arī es pievienojos viedoklim „par”, jo noraidīt šī jautājuma izskatīšanu būtu tas pats, kas paslaucīt netīrumus zem gultas.

            Es īsumā papētīju man pieejamo informāciju par pieciem piedāvātajiem objektiem un secināju, ka tie galvenokārt ir bez īsta saimnieka, un to nonākšana gādīgās rokās būtu labums visai sabiedrībai. Tomēr galīga lēma pieņemšanai šāda informācija ir nepietiekama, tāpēc mēs vienojāmies par papildus ziņu iegūšanu tuvākās nedēļas laikā.

            Es nebūtu kāpis šajā tribīnē, ja vakar nebūtu uzklausījis deputātu viedokļus diskusijā Latvijas televīzijā. Tā man lika nopietni padomāt.

            Izrādās, mēs šodien balsosim nevis par jautājuma virzīšanu tālākai izskatīšanai, bet gan jau faktiski pieņemsim lēmumu par īpašumu atdošanu, jo, ja jau tāds likumprojekts tiekot virzīts, tad tā virzītājiem jau esot skaidrs, kāds būs galīgais lēmums. Izrādās, šāds lēmums esot jāpieņem tāpēc, ka dažiem ir, bet dažiem nav ietekmīgu draugu; tāpēc, ka visas Latvijā dzīvojošās tautas ir vienlīdzīgas, bet dažas ir vienlīdzīgākas par citām.

            Tas man nav pieņemami. Brīžiem rodas iespaids, ka ir spēki, kas cenšas sanaidot Latvijā dzīvojošos cilvēkus pēc etniskā principa, pēc seksuālās orientācijas un tamlīdzīgi, nostādot kādas grupas cilvēkus augstāk par citiem.

            Latvijā ebreji ir devuši lielu ieguldījumu dažādās dzīves jomās – lai atceramies Mihailu Tālu, Mavriku Vulfsonu, Rūtu Marjašu un daudzus citus, un latviešu sabiedrība to ir augstu vērtējusi. Vēl šodien atceros, kā tad, kad biju mazs zēns, mana māte un pārējās ar mums kopā esošās sievietes toreizējā Spilves lidostā dedzīgi metās aizstāvēt jaunu ebreju puisi, ko apvainoja kāds iereibis pilsonis.

            Vēlos precizēt – es balsošu „par”, taču nevis par likumprojektā minēto objektu atdošanu, bet gan par jautājuma virzīšanu tālākai izskatīšanai, neizslēdzot, ka tās rezultātā mans balsojums varētu būt „pret” tādu vai citu objektu atdošanu.

 

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE