Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

Eiropas senioru konference Vīnē

Latvijas Kristīgo Senioru Savienība, kas veidojusies no Kristīgi Demokrātu partijas vecbiedriem un to atbalstītājiem un ir pārstāvēta Eiropas Senioru Savienībā, 2014.gadā no 12.-14.jūnijam piedalījās ikgadējā Politikas Akadēmijas vasaras konferencē Vīnē. Šogad tēma - "Par labāku Eiropu".

Konferencē tika apspriesti Eiroparlamenta vēlēšanu rezultāti, atzīmējot vēlētāju aktivitātes pazemināšanos un labējo partiju aktivitātes pieaugumu. Mērķis turpmākai darbībai - atgriezt cilvēkos drošības sajūtu un ticību Eiropas Savienībai. Tāpēc dalībvalstu valdībām aktīvāk jāpiedalās dažādu, arī mazu, problēmu risināšanā, koncentrējoties uz lokālu kompetenci, lai ikviens varētu teikt : "Mūsu Eiropas Savienība!"

Eiropas Savienības pilsoņiem jāseko ievēlēto eiroparlamentāriešu darbam un jābūt informētiem par notiekošo Eiropas Savienībā. Svarīgi, lai būtu ciešāki kontakti dalībvalstu starpā, respektējot kultūru daudzveidību un nepieļaujot pārkāpumus cilvēktiesību jomā. Ņemot vērā, ka katra cilvēka cieņa ir neaizskarama, nepieciešams gādāt, lai ikvienam ES pilsonim būtu vieta Eiropas Savienībā.

Pozitīva nozīme ir satarppaaudžu kontaktiem, arī turpmāk jāstiprina solidaritātes saites paaudžu starpā. Jauniem jāpalīdz vecākiem cilvēkiem būt mobilākiem un palīdzot apgūt datorzinības. Savukārt vecākās paaudzes cilvēkiem, izmantojot savu dzīves un darba pieredzi, jāstāsta patr pagātnes notikumiem, jāskaidro vēsture, arī piedzīvoto karu šausmas. Svarīgi skolās ieviest reliģijas mācību un ētiku, audzināšanā iesaistot garīdzniekus. Reliģiju starpā jābūt tolerancei.

Galvenā doma, ko izteica ikviens konferences pārstāvis bija, ka visās ES dalībvalstīs jāveido vecumam daudzvedīga sabiedrība, kas savukārt stiprinās sabiedrības saliedētību, kas balstās uz pozitīvu attieksmi pret novecošanos, kad tiek atzītas visu vecuma grupu vērtības.

 

Guna Putniņa 

Latvijas Kristīgo Senioru Savienība

valdes priekšsēdētāja

DSCF1671DSCF1719

PolAk 14DSCF1756

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE