Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

Diskusija par veselības aizsardzību Latvijā

Veselības aprūpes jautājumiem tika veltīta diskusija 2014.gada 10.jūnijā KDS biroja telpās. Viesu statusā diskusijā piedalījās Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Dr.habil.med.Valdis Keris un Latvijas Ekonomistu asociācijas priekšsēdētājs prof.Dr.Ivars Brīvers. KDS pārstāvēja Dr.Māra Viktorija Zilgalve, Mareks Raups, Aivars Grigulis, kā arī Stradiņa slimnīcas Torakālās ķirurģijas nodaļas vadītājs Dr.Jāzeps Baško. Veselības aprūpes problēmas valstī vēl aizvien netiek pilnvērtīgi apzinātas.

Daudzi cilvēki savu ierobežoto iztikas līdzekļu dēļ un īpaši seniori nespēj pienācīgi rūpēties par savu veselību.Tāpat neatrisināts jautājums ir garās rindas pie ārstiem. Nevar neatzīmēt arī medicīnas personāla neadekvātās algas, kas ir viens no faktoriem, kādēļ mūsu valsts jaunie mediķi pēc studijām savas profesionālās gaitas vēlas turpināt citās Eiropas valstīs. Salīdzinot ar ES vidējiem rādītājiem un sevišķi abām Baltijas valstīm, Latvijā ir īpaši augsts valsts iedzīvotāju skaits, kuriem nav pieejama veselības aprūpe. Pēc Pasaules Veselības organizācijas, Eurostat datiem Igaunijā šādu cilvēku ir 0,9%, Lietuvā 0,5%, bet Latvijā 10,4%. Vēl diskusijā visi klātesošie izteica viedokļus par medikamentu augstajām cenām, kas arī ir faktors, par ko steidzami jādomā valsts varai, lai nodrošinātu visiem iedzīvotājiem iespējas tos iegādāties, nepasliktinot savu labklājību uz citu nepieciešamo tēriņu rēķina.

Diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka daudzas problēmas veselības aprūpē ir atrisināmas un īsā termiņā novēršamas, ja tiktu izrādīta valdības politiskā griba to realizēt. KDS ir gandarīta par sadarbību un izsaka pateicību par atklāto domu apmaiņu viesiem Dr.Ivaram Brīveram /LEA/ un Dr.habil.Valdim Kerim /LVSADA/.

DSC 3066DSC 3067

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE