Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

Pontifikālās Padomes konference Vatikānā

Pēc Vatikāna Pontifikālās Padomes ielūguma 2013.gada 19.-21.septembrī KDS valdes priekšsēdētāja Māra Viktorija Zilgalve, ģenerālsekretārs Armands Agrums un valdes loceklis Mareks Raups piedalījās starptautiskajā konferencē "Ģimenes tiesības un to izmaiņas mūsdienu pasaulē".Konferenci organizēja Pontifikālā Padome, Itālijas Katoļu juristu asociācija un organizācija "Priests For Life" no ASV.

Tās darbībā piedalījās visu pasaules kontinentu pārstāvji no dažādām politiskām, juridiskām, teoloģiskām un sabiedriskām organizācijām. 2014.gads kristīgajā sabiedrībā un ANO tiek pasludināts par Ģimenes gadu, tādēļ konferences temati tika veltīti visdažādākajiem ģimenes un cilvēcisko vērtību aizsardzības jautājumiem.

Konferencē tika atklāti un bez aizspriedumiem runāts par saturu, kas skar vissāpīgāko un vēl aizvien mūsdienu pasaulē visgrūtāk risināmo cilvēka dzīvības un cieņas atzīšanas problēmu loku -  par iespējām bērnus audzināt pilnvērtīgā ģimenē, viendzimuma laulību legalizāciju sekulārajā jurisdikcijā, par abortiem, eitanāziju, invalīdu dzīves apstākļiem, valstu atbalstu ģimenēm, par liberālās politikas sekām ģimenēs, biotehnoloģiju ietekmi dzimstības veicināšanā, dzimstības regulēšanu un kontracepciju, migrāciju sekām nacionālo ģimenes tradīciju noturībā, dažādu reliģiju izpratni par daudzsievību, dzimuma izglītību skolu sistēmās uc.

Dalībniekiem bija iespēja plenārsēdēs noklausīties zinātnieku viedokļus par pētījumiem un piedāvājumiem jurisdikcijā, demogrāfijā, gerontoloģijā, masu medijos, gan pašiem iesaistīties diskusijās, lai apmainītos viedokļiem un tuvāk iepazītos ar domubiedriem no citiem kontinentiem. Plenārsēdē visi konferences dalībnieki tika informēti arī par reālo ģimeņu situāciju Latvijā.

Konferences noslēguma runā Pontifikālās Padomes ģimenes lietu prezidents V.Ekselence Vincenzo Paglia uzsvēra, ka visi jautājumi, kas vērsti ģimenes virzienā vistiešākā veidā attiecas uz katru no mums. Šo jautājumu fundamentāla un patiesa izpratne, kā piemēram par to, ka cilvēka dzīvība sākas ar tā ieņemšanas brīdi un nevis kaut kad pēc tam, kad kādam to personīgi gribas vai negribas uzskatīt un tieši tādēļ ar to brīdi arī sākas cilvēka personas cieņas atzīšana, paver ceļu cilvēcīgākām attiecībām mūsu starpā un lielākam respektam vienam pret otru dzīves laikā.

KDS delgācija ir pateicīga visiem sarīkojuma organizatoriem par izcilo konferences programmu,  kārtību, par skaistajiem skatiem uz Sv.Pētera baziliku no Pontifikālās Urbāna universitātes plašajām terasēm, kā arī par gādību un viesmīlību visā uzturēšanās laikā Romā. Īpašs paldies par sadarbību V.Ekselencei bīskapam Jean Laffitte un Mons.Piotr Mazurkiewicz.

 

IMG-20130919-WA0001

Pirms plenārsēdes Pontifikālās Urbāna universitātes aulā KDS delegācija no kr.valdes priekšsēdētāja M.V.Zilgalve, valdes loceklis M.Raups un ģenerālsekretārs A.Agrums.

 IMG-20130919-WA0002

Plenārsēdes prezidijs: no kr. Mons.Dr.Carlos Simon Vazquez, Prof.Franceso D'Agostino, V.Eminence kardināls Francesco Coccopalmerio, V.Ekselence Vincenzo Paglia un V.Ekselence Jean Laffitte

IMG-20130923-WA0003

KDS vadība M.V.Zilgalve un A.Agrums konferences kafijas pauzē pēc sarunas ar Vatikāna žurnālistu un vairāku grāmatu autoru P.Gianfranco Grieco, O.F.M.Conv. un Pontifikālās Padomes ģimenes lietās prezidentu V.Ekselenci Vincenzo Paglia.

IMG-20130923-WA0004

 M.V.Zilgalve kopā ar konferences delegātiem, juridisko zinātņu doktoriem no Nigērijas, Āfrika.

IMG-20130923-WA0001

Konferences starplaikā no Pontifikālās universitātes skvēriem, vērojot Romas un Vatikāna Sv.Pētera bazilikas izcilo arhitektūru.

 

 

 

 

 

 

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE