Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

Starptautiska konference "EIROPAS NĀKOTNE" kristīgi demokrātiskā politika Eiropā

Latvijas Sociālās tirgus ekonomikas institūts sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu, Eiropas Kristīgi politisko kustību un Kristīgi Demokrātisko Savienību 2013.gada 28. maijā Baltic Beach Hotel konferenču zālē Jūrmalā rīkoja starptautisku konferenci Eiropas nākotne: kristīgi demokrātiskā politika Eiropā.

Atklājot konferenci, tika noturēts svētbrīdis, kurā uzrunu teica Latvijas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Dr.Zbigņevs Stankevičs.

Konferences atklāšanā ar videouzrunu konferences dalībniekus sveica Konrāda Adenauera fonda Baltijas valstu pārstāvniecības vadītājs Norbert Beckmann-Dierkes. Konferences dalībniekus uzrunāja un sveica Kristīgi Demokrātiskās Savienības (KDS) valdes priekšsēdētāja Dr.Māra Viktorija Zilgalve, Latvijas Sociālās tirgus ekonomikas institūta direktors, KDS ģenerālsekretārs Armands Agrums un KDS valdes loceklis, Jūrmalas nodaļas vadītājs Mareks Raups.

Konferencē piedalījās un referēja Kurt Bjorndal /Dānija, Peeter Võsu /Igaunija, Armands Agrums /Latvija, Gintare Narkevičiūte /Lietuva, Jonathan van Tongeren /Nīderlande, Peter Õstman /Somija, Winfried Willems /Vācija.

Konferences darba kārtība notika 3 paneļos.

1. Eiropas pārbaudījums – ES izturība un izaicinājumi krīzes laikā

Kas vada Eiropu šodien? Kādi izaicinājumi vajadzīgi krīzes situācijas novēršanai? Kāds ir Eiropas statuss un ietekme pasaules starptautiskajā mērogā? Kāda ir Eiropa tās dalībvalstu skatījumā?  

2. Eiropas daudzveidība – nacionālo interešu un kultūru mijiedarbība

Kādi ieskati ir par atsevišķu dalībvalstu suverenitātes zaudēšanu, kas iespējama saistībā ar pieaugošo ES aizbildniecību? Kā iespējams nodrošināt dažādu Eiropas nacionālo valstu konstruktīvu sadarbību un vienlaicīgi ņemt vērā arī šo valstu individuālās intereses? Kāda ir atsevišķu valstu ietekme uz Eiropas notikumiem? Vai pastāv atšķirības starp Eiropas Savienības dalībvalstīm? Kādas ir Eiropas Savienības pastāvēšanai vērojamās aktuālās nepilnības?

3. Eiropas nākotne – virzība uz vienotas Eiropas stabilitāti un stiprumu 

Kādēļ ir izdevīgi aizstāvēt kopīgo Eiropu? Kādi uzdevumi nepieciešami kopīgās Eiropas veidošanai, lai attīstītu Eiropas spēku un arī katru no ES dalībvalstīm? Kur atrodams Eiropas saskaņotās darbības fokuss? Kādus konkrētus uzdevumus var veikt atsevišķos Eiropas reģionos?

Konference deva jaunu skatījumu uz tiem vienotās Eiropas principiem, kas bija ielikti tās veidošanās sākumos un kā Eiropa ar tās 27 dalībvalstīm ir apmierināta par sadarbību šodien.

Kā atzīmēja KDS valdes priekšsēdētāja M.V.Zilgalve konferences noslēgumā, tad Latvijai arī nākotnē stingri jāturās pie Eiropas politiskās kultūras, kura veidojusies tieši uz kristīgi demokrātiskajiem pamatiem un īpaši svarīgi atcerēties, ka pāri visam pastāv absolūtās vērtības, kuras notur un vieno visas valstis savstarpējā uzticībā un kopīgu mērķu izpratnē.

P52800152

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE