Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

Seminārs "Bērnu kristīgā izglītība un tās ietekme uz bērnu"

Atsaucoties ielūgumam, KDS valdes priekšsēdētāja M.V.Zilgalve un KDS Izglītības komisijas vadītāja I.M.Ozola 2013.gada 19.februārī piedalījās ekumeniskā seminārā "Bērnu kristīgā izglītība un tās ietekme uz bērnu". To organizēja LU Teoloģijas fakultātes studentu pašpārvalde un Kristīgo jauniešu biedrība "Krista".

Seminārā tika diskutēts par to, vai Latvijā pietiekami tiek pievērsta uzmanība bērnu kristīgajai audzināšanai. Vai valsts bērniem nodrošina tādu izglītību, kas atbilst viņu ģimenes pasaules uzskatam. Vai kādreiz nevarētu būt tā, ka reizēm bērnu kristīgā izglītība atstāj uz bērnu drīzāk negatīvu nekā labvēlīgu iespaidu. Kādai jābūt bērnu kristīgajai izglītībai, lai tā pozitīvi ietekmētu bērna psihi, attīstītu viņa dabiskās spējas, veselību un dzīvesprieku. Kādi būtu ieteicamie uzlabojumi bērnu kristīgajā izglītībā skolās, baznīcās, svētdienas skolās, dažādās nometnēs, grupās un arī ģimenēs.

Semināra dalībnieki bija vienisprātis, ka konfesionālā sašķeltība ir viens no traucējošajiem faktoriem vienoties par vislabāko modeli kristīgās izglītības sistēmas nodrošināšanai Latvijā. Pagaidām tā nav atradusi vislabāko risinājumu un tādēļ pietrūkst stabila pamata, lai noturētos pret dažādām liberālisma un relatīvisma izpausmēm.

Kā uzskata KDS Izglītības komisijas vadītāja Ieva Margarita Ozola, tad 90-to gadu sākumā iezīmējās labs risinājums, kad kristīgā izglītība tika nodrošināta bērniem saskaņā ar viņu ģimenes konfesionālo piederību. Tie, kuri nebija nevienā konfesijā, arī tiem vecākiem nebija iebildumu, lai bērns tomēr kristīgo izglītību apgūtu, kas Vakareiropas sabiedrībai ir pavisam normāla parādība. Ar gadiem šis modelis tika liberalizēts un dabiskā ievirze deformēta. Tādēļ šodien šai izglītības virzienā iestājies pilnīgs haoss un neizpratne, kas to novedusi pie nīkulības.

Ieva M.Ozola ir pārliecināta, ka ar augstu profesionālu pieeju kristīgās izglītības būtībai to var ātri sakārtot un sistēmu atjaunot.

KDS pateicas Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes studentu pašpārvaldei un biedrības "Krista" pārstāvei Līgai Dzenītei par vērtīgā semināra vadību.

DSCF1506 800x600

Priekšplānā no kr. KDS valdes priekšsēdētāja M.V.Zilgalve un KDS Izglītības komisijas vadītāja I.M.Ozola semināra pauzes laikā.

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE