Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

Seniori diskutē ar KDS politiķiem

Pārdomas rosinoša bija Saulkrastu senioru tikšanās ar Latvijas Kristīgi Demokrātiskās Savienības /KDS/ valdes priekšsēdētāju Māru Viktoriju Zilgalvi (attēlā no labās), valdes locekli Maiju Stefani un nodaļu koordinatoru Aivaru Griguli. Spriežot par to, kāda politika pašlaik tiek veidota mūsu valstī un konkrēti Saulkrastu novadā, raisījās diskusija, vai ir normāli, ka par valsts līdzekļiem tiek nodrošinātas studijas specialitātēs, kurās pēc tam jauniešiem reāli nav iespējas izmantot iegūtās zināšanas darbā, par to, vai un kas vēl būtu darāms valsts pārvaldes uzlabošanā, kā būtu samērojama nodokļu politika ar ekonomikas attīstību un citām tēmām.
KDS pārstāvji pauda savu pārsteigumu par to, cik zinoši un dzīves gudri cilvēki bija atnākuši uz tikšanos, un diskusijas turpinājās arī pēc pasākuma, kuru noslēdza kopīga Ziemassvētku ieskandināšana ar KDS vadītāju pie klavierēm.


KDS pārstāvju mērķis bija iepazīstināt ar šīs starptautiskā mērogā spēcīgās kustības politisko platformu. Tā balstīta uz sociālās tirgus ekonomikas principa, proti, ka taisnīgi ir, ja spēcīgākie sabiedrības labā paveic vairāk nekā vājākie, taču mieru un saskaņu cilvēku starpā veido ikviena sabiedrības locekļa tiesību uz pienācīgu dzīvi nodrošināšana un ikviena atsevišķa cilvēka vai sabiedrības daļas brīvību respektēšana.

Saulkrastu seniori un viesi nonāca pie kopīga secinājuma, ka situācija, kādā pašlaik atrodas mūsu valsts, ir draudīga – ik gadus zaudējam tūkstošiem iedzīvotāju, kuri neredz šeit iespējas ne pelnīt, ne dzīvot. Lielākā daļa no tiem valsti atstāj uz neatgriešanos. Tas nozīmē, ka valstī realizētā politika nav bijusi pareiza, jo tās mērķis ir vienkārša vērošana un visai vājas spējas ietekmēt apstākļus valstī, nevis lemt un domāt par to, lai ikvienam mūsu sabiedrībā būtu iespēja justies gandarītam par to, ka viņš ir vajadzīgs un spēj savas spējas pielietot, lai dotu sabiedrībai savu pienesumu. Savukārt valdības pēdējā laika lepošanās ar iekšzemes kopprodukta ciparu pieauguma procentiem nebūt nenozīmē, ka katra konkrēta cilvēka labklājība aug, un diemžēl to apliecina arī piemēri Saulkrastu novadā, kur pašvaldība ir spiesta, lai cilvēkus neiedzītu trūkumā, piemērot tās iespēju robežās paredzētās, piemēram, nekustamā nodokļa atlaides un sniegt citu palīdzību cilvēkiem, kuri ir cītīgi strādājuši visu savu mūžu, bet pašlaik nespēj tikt galā ar cenu pieaugumu.

Latvija ir kļuvusi par spēļmantiņu starptautisko korporāciju nagos, to nosaka valsts aizņēmumu parādu nasta un ar to saistītā izdabāšana aizdevējiem. Taču, kā uzsvēra Maija Stefane, situācija nav nelabojama. Jau tagad ir iespējas vismaz pašvaldību līmenī domāt un gādāt par to, lai konkrētajās teritorijās iezīmētos attīstība, veidotos uzņēmumi un vakances, un iedzīvotāji varētu iesaistīties kopīgā darbā – arī tie, kam ir ierobežotas kustību spējas vai dzīvē gadījusies kāda cita neraža. „Ko es šodien esmu izdarījis savu vēlētāju labā?” – šim jautājumam jābūt galvenajam, kas būtu pašam sev uzdodams ikvienam politiķim. Lai tā būtu, arī saulkrastiešiem sabiedriskajos procesos jāiesaistās, jānāk ar saviem priekšlikumiem un jāseko, vai tie rod dzirdīgas ausis. Senioru aktivitāte apliecina gatavību to darīt – pasākumā „Ceļā uz Ziemassvētkiem”, kas notika pašvaldības lielajā zālē, bija tikai dažas brīvas vietas.

Juris Saukāns

Saulkrastu seniori 800x646

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE