Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

KDS un biedrība "Mūsmājas" spriež par sociālo tirgus ekonomiku

Inčukalna novada Invalīdu biedrības „Mūsmājas” biedri un interesenti novembrī tikās ar Latvijas Kristīgi Demokrātiskās Savienības (KDS) valdes priekšsēdētāju Māru Viktoriju Zilgalvi, valdes locekli Maiju Stefani un nodaļu koordinatoru Aivaru Griguli. Pie kūpošas tējas tases notika spraigas sarunas par to, kāda politika pašlaik tiek veidota mūsu valstī un konkrēti Inčukalna novadā, un kas būtu darāms, lai to balstītu uz principiem, kuri ļāvuši strauji augt gan Eiropas, gan citu attīstīto valstu ekonomikām.

KDS politiskā platforma ir balstīta uz sociālās tirgus ekonomikas principa, proti, ka taisnīgi ir, ja spēcīgākie sabiedrības labā paveic vairāk nekā vājākie, taču mieru un saskaņu  cilvēku starpā veido ikviena sabiedrības locekļa tiesību uz pienācīgu dzīvi nodrošināšana un ikviena atsevišķa cilvēka vai sabiedrības daļas brīvību respektēšana. Sanākušie inčukalnieši un vangažnieki bija vienisprātis, ka situācija, kādā pašlaik atrodas mūsu valsts, ir draudīga – ik gadus zaudējam tūkstošiem iedzīvotāju, kuri neredz šeit iespējas ne pelnīt, ne dzīvot. Lielākā daļa no tiem valsti atstāj uz neatgriešanos.

Tas nozīmē, ka pēdējos gados realizētā politika valstī nav bijusi pareiza, jo tās mērķis ir bijis vienkārši vērot un pielāgoties apstākļiem, nevis lemt un domāt par to, lai ikvienam mūsu sabiedrībā būtu iespēja justies gandarītam par to, ka viņš ir vajadzīgs un spēj savas spējas pielietot, lai dotu sabiedrībai savu pienesumu. Savukārt valdības pēdējā laika lepošanās ar iekšzemes kopprodukta ciparu pieauguma procentiem nebūt nenozīmē, ka katra konkrēta cilvēka labklājība aug, un diemžēl to apliecina arī neskaitāmi piemēri Inčukalna novadā.

Latvija ir kļuvusi par spēļmantiņu starptautisko korporāciju nagos, to nosaka valsts aizņēmumu parādu nasta un ar to saistītā izdabāšana aizdevējiem. Taču, kā uzsvēra Maija Stefane, situācija nav nelabojama. Jau tagad ir iespējas vismaz pašvaldību līmenī domāt un gādāt par to, lai konkrētajās teritorijās iezīmētos attīstība, veidotos uzņēmumi un vakances, un iedzīvotāji varētu iesaistīties kopīgā darbā – arī tie, kam ir ierobežotas kustību spējas vai dzīvē gadījusies kāda cita neraža. „Ko es šodien esmu izdarījis savu vēlētāju labā?” – šim jautājumam jābūt galvenajam, kas būtu pašam sev uzdodams ikvienam politiķim. Bet, lai tā būtu, arī inčukalniešiem ir sabiedriskajos procesos jāiesaistās, jānāk ar saviem priekšlikumiem un jāseko, vai tie rod dzirdīgas ausis.

„Mūsmāju” darbība jau ir pierādījusi, ka tas ir iespējams – to apliecina īstenotie projekti, kas jau tagad sniedz reālu atbalstu trūcīgajiem, invalīdiem un pensionāriem. Tika nolemts, ka jau tuvā nākotnē arī Inčukalnā jāizveido KDS nodaļa, lai varētu aktīvāk iesaistīties novada nākotnes veidošanā, balstot tos uz pasaules praksē pārbaudītām cilvēciskām vērtībām.

Incukalns Musmajas 800x541

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE