Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

KRISTĪGI DEMOKRĀTISKĀ SAVIENĪBA ATBALSTA PRASĪBU PAR ILZES VIŅĶELES DEMISIJU

Preses relīze

12.11.2012.                                                                              

 

KRISTĪGI DEMOKRĀTISKĀ SAVIENĪBA

ATBALSTA PRASĪBU PAR ILZES VIŅĶELES DEMISIJU

 

Kristīgi Demokrātiskās Savienības /KDS/ politikas centrā ir cieņa pret cilvēku un rūpes par visas sabiedrības labklājību. KDS uzskata, ka valsts sociālai aizsardzībai jābalstās uz solidaritātes idejām. Patiesa solidaritāte nesniedz ubaga dāvanas, bet ļauj dzīvot sociāli aizsargāti. Patiesa solidaritāte padara mūs atbildīgus gan mūsu iepriekšējo, gan nākamo paaudžu priekšā. Bez paaudžu solidaritātes mēs nekad nevarēsim sasniegt taisnīgumu.

KDS kategoriski norobežojas no labklājības ministres Ilzes Viņķeles izteikumiem par padomju laika pensionāriem un uzskata, ka tie pauž galēju cinismu un necieņu pret mūsu vecāko paaudzi. Ministres izteikumos, ka padomju varas okupācijas laika Latvija ir cita valsts un to nevar uzskatīt par mūsu valsti, ir apzināti ietverta dziļa destruktīvā jēga.

KDS nav pieņemama arī Ilzes Viņķeles izpratne par citiem sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem. Tas attiecas uz viņas pozīciju jautājumā par grāmatām bērniem Todien, Kad Rūta bija Rihards un Todien, Kad Kārlis bija Karlīna. KDS ir centriska partija un mēs neatbalstām šādas liberālās idejas. KDS atbalsta kristīgās vērtības, kuru centrā kā galvenā sabiedrības institucionālā vērtība ir ģimene tās klasiskajā izpratnē.

Šāda izpratne un izteikumi liecina, ka Labklājības ministrijas augstākā vadība nespēj ievērot un realizēt taisnīguma un morāles principus valsts sociālajā sistēmā. 

Ilzes Viņķeles publisko atvainošanos Latvijas pensionāriem KDS vērtē kā neveiklu attaisnošanos, kas nesatur patiesu un godīgu nožēlu.

KDS valde uzskata, ka šāda ciniska nostāja sabiedrībai svarīgos jautājumos nav savienojama ar atrašanos ministres amatā un pievienojas Latvijas Pensionāru federācijas prasībai par labklājības ministres Ilzes Viņķeles demisiju.

KDS ir gatava piedalīties publiskās akcijās, lai konsekventi paustu savu stingro nostāju Latvijas senioru atbalstam.

 

Māra Viktorija Zilgalve

Kristīgi Demokrātiskās Savienības

valdes priekšsēdētāja

 

P.S. Vēstule nosūtīta arī Latvijas Republikas ministru prezidentam Valdim Dombrovskim un Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājai Ainai Verzei.

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE