Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

KDS delegācija viesojas Trīres pašvaldībā Vācijā

Atsaucoties Trīres pilsētas eksvicemēra Dr.Norberta Neuhausa ielūgumam, 2012.gadā no 18.līdz 22.jūnijam KDS biedru delegācija deviņu cilvēku sastāvā devās uz Trīri, lai iepazītos ar Trīres pilsētas pašvaldības darbu. KDS pārstāvēja Armands Agrums, Juris Briķis, Inese Čača, Vita Eglīte, Aivars Grigulis, Egita Klieģe, Vija Muceniece, Aija Raudiņa un Edgars Razgaila.
Vizītes laikā notika oficiāla tikšanās ar Trīres pilsētas CDU frakciju un tās vadītāju Jürgen Plunien, kā arī bija saplānotas daudzas citas interesantas tikšanās ar departamentu un pašvaldības uzņēmumu vadītājiem. KDS biedriem bija iespējas ne tikai noklausīties lekcijas par dažādu pašvaldības nozaru funkcijām, bet arī praktiski iepazīties un pārliecināties par to darbību reālajā dzīvē.
KDS delegācija apmeklēja Vācijas lielāko atkritumu pārstrādes uzņēmumu. Tas pieder Trīres pašvaldībai un tajā darbojas pilns atkritumu pārstrādes cikls.
Ieraudzījām un apbrīnojām to, ko pašvaldība var izveidot, ja tā patiesi rūpējas un domā par saviem iedzīvotājiem. No vienas pamestas kara pilsētiņas konversijas ietvaros uzbūvēts apbrīnojams dzīvojamais komplekss ar pilnu infrastruktūru - ceļiem, skolām, augstskolām, veikaliem un darba vietām.
Neizdzēšamu iespaidu uz mums atstāja vides departamenta vadītāja mājas apmeklējums. Viņa mājoklis pilnībā atbilst nosaukumam – dabai draudzīgs eko projekts, kur māja spēj sevi pilnībā nodrošināt ar visu tai nepieciešamo elektro un siltuma enerģiju, bet tās būvniecībā izmantoti tikai ekoloģiskie materiāli.
Protams, bez darba bija iespēja arī atpūsties un aplūkot burvīgo Mozeles upes ieleju, kā arī apskatīt vecāko pilsētu Vācijā, kur vēl saglabājušās Romas impērijas laiku celtnes un nogaršot labākos Riesling šķirnes vīnus.

KDS delegācija izsaka sirsnīgu pateicību Dr.Neuhausa kungam par viesmīlību un iegūto pieredzi, kas ir neapšaubāmi vērtīga, gatavojoties 2013.gada pašvaldību vēlēšanām Latvijā.


Armands Agrums
KDS ģenerālsekretārs

 

IMG 5746

 

IMGP2476

 

IMGP2479

 

IMG 5914

 

photo

 

IMG 5792

 

IMG 5763

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE