Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

Paneiropas Ūnijas jubilejas sarīkojumā Strasbūrā

2012.gada 8.-10.jūnijā Strasbūrā tika atzīmēta plaša mēroga Paneiropas Ūnijas 90 gadu jubilejas svinības.

Paneiropas Ūnija /PEU/ dibināta drīz pēc Pirmā pasaules kara. Tās iniciators bija diplomāts grāfs R.Coudenhove-Kalergi, kurš aicināja tā laika vadošos politiķus raudzīties tālā nākotnē un domāt par vienotu ģeopolitiskas Eiropas izveidošanu. Šī ideja drīz tika atsaucīgi uzņemta un uz PEU pamatiem izveidojās mūsdienu Eiropas Savienības politiskā sistēma.
Sarīkojuma ietvaros Strasbūras Eiropas Parlamentā notika konference "Izeja no krīzes - par politisko sadarbību kopīgā Eiropā". Galvenie referenti bija Alain Terrenoire,PEU prezidents; Martin Schulz,Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs; Bernd Posselt,PEU Vācijas Apvienības prezidents; grāfiene Dr.Walburga Douglas,PEU viceprezidente un Zviedrijas parlamenta deputāte; V.E.Karl von Habsburg,PEU Austrijas Apvienības prezidents; prof.Dr.Rocco Buttiglione,Itālijas Deputātu palātas vicepriekšsēdētājs; V.G.princis Nikolaus von Liechtenstein, Coudenhove-Kalergi Apvienības priekšsēdētājs un daudzi citi Eiropas mēroga valstsvīri un politiķi.
Konferencē notika diskusijas par garīgo un īpaši kristīgo vērtību atgriešanos sabiedrībā kā nepieciešamību, kas Eiropā risinātu globālās finanšu, ekonomiskās, nacionālās identitātes un migrācijas krīzes sekas.
Sarīkojuma svinīgā pieņemšana notika greznajā Strasbūras Rātes namā.
Paneiropas Ūnijas sarīkojumā no Latvijas apvienības piedalījās delegācija viceprezidenta A.Homkas vadībā, kā arī KDS valdes priekšsēdētāja M.V.Zilgalve un ģenerālsekretārs A.Agrums.
Latvijas delegācija atsevišķās sarunās ar vairākiem vadošajiem PEU politiķiem pārrunāja iespējas tuvāk sadarboties ar Latvijas labdarības fondiem un kristīgajām laju organizācijām.
Jubilejas svinības noslēdzās svētdien ar Sv.Misi Strasburgas skaistajā katedrālē, ko celebrēja V.Ekselence arhibīskaps Jean-Pierre Grallet OFM un kuras liturģiju pavadīja L.van Bēthovena Missa in C-dur izpildījums.
Latvijas delegācija pateicas Paneiropas Ūnijas vadībai par ielūgumu, viesmīlību un izcilo sarīkojuma organizācijas gaitu.

 

 

Strasburga 18

PEU svinīgajā pieņemšanā klātesošos sveic Viņa Gaišība Lihtenšteinas princis Nikolaus.

 

 

Strasburga 28

PEU pieņemšanā Strasbūras Rātes namā. Otrais no kr. prof.Dr.Rocco Buttiglione /Itālija/, Karl von Habsburg /Austrija/, princis Nikolaus /Lihtenšteina/

 

 

Strasburga 33

PEU pieņemšanas brīdī Latvijas delegācija. No kr. A.Homka, A.Agrums un M.V.Zilgalve.

 

 

Strasburga 42

Saviesīgās vakariņu sarunās KDS ģenerālsekretārs A.Agrums ar Lihtenšteinas princi Nikolaus.

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE