Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

KDS sāk veiksmīgu sadarbību ar Ludviga Erharda Fondu Bonnā

KDS sāk veiksmīgu sadarbību ar Ludviga Erharda Fondu Bonnā

 

Pateicoties KDS valdes priekšsēdētājas M.V.Zilgalves iepriekšējai sadarbībai, Ludviga Erharda Fonds laipni ielūdza uz tikšanos mūsu partijas pārstāvniecību savā birojā Bonnā. Fonds atrodas bijušajā Ludviga Erharda gaumīgajā un atturīgajā privātmājā.

 

Dr.Ludvigs Vilhelms Erhards (1897-1977) bija Vācijas kanclera Dr.Konrāda Adenauera vadītā valdības kabineta ekonomikas ministrs un pēc tam arī Vācijas kanclers. Erhards līdz mūsdienām tiek uzskatīts par talantīgu tautsaimniecības vadītāju, kurš Vācijā tūlīt pēc Otrā pasaules kara svētdienā, 1948.gada 20.jūnijā, izvedot strauju un veiksmīgu naudas reformu, iekustināja sadragāto valsts ekonomiku. L.Erhards kopā ar CDU valdības komandu drīz vien ieviesa tautsaimniecībā arī tā saucamo "sociālā tirgus ekonomiku", kuras galveno principu pamatā ir ne tikai ekonomiskie, bet arī morāles nosacījumi.

Arī šodien Eiropa sociālā tirgus ekonomiku atzīst kā nepārspētu modeli un dēvē par "ekonomisko brīnumu" (pašam Erhardam gan šis apzīmējums ne visai paticis, jo uzskatījis, ka visa pamatā ir veiksmīgi vadīta politiskā darbība, kā arī finanšu un ekonomisko principu dziļa izpratne).

 

Vizīte Bonnā notika 2012.gada 9.februārī un tajā Ludviga Erharda Fondu pārstāvēja priekšsēdētājs Dr.Hans D.Barbier un zinātniskais līdzstrādnieks Andreas Schirmer. Latvijas KDS pārstāvniecībā bija valdes priekšsēdētāja M.V.Zilgalve un ģenerālseketārs A.Agrums.

Pie kafijas galda, kas bija klāts Erharda darba kabinetā, sarunās tika diskutēts par politisko un ekonomisko situāciju Vācijā un Latvijā, notika viedokļu apmaiņa par sociālās tirgus ekonomikas koncepcijas izpratni un tās nepieciešamo transformāciju šodien Eiropas apstākļos.

Veiksmīgs sākums abpusējai sadarbībai ir Latvijas Sociālā Tirgus Ekonomikas Institūta nodibinājums un tā idejiskā prezentācija starptautiskajā konferencē "Sociālā tirgus ekonomika: garants valsts izaugsmei un sociālai stabilitātei" 2012.gada 13.-15.aprīlī Rīgā.

Sarunu dalībnieki vienojās arī par citiem projektiem un Latvijas KDS saņēma ielūgum upiedalīties sarīkojumā Bīlefeldē.

 

KDS pārstāvniecība ir gandarīta par tikšanos Bonnā un izsaka pateicību Ludviga Erharda Fondam un tā vadītājam Dr.H.D.Barbier par viesmīlīgo uzņemšanu.

 

Erhard_Photo

Ludvigs Erhards, sociālās tirgus ekonomikas pamatlicējs

 

Erharda_fonds_2

Ludviga Erharda Fonds Bonnā

No kr. KDS ģenerālsekretārs A. Agrums, valdes priekšsēdētāja Dr. M. V. Zilgalve, Fonda zin.līdzstrādnieks A. Schirmer, priekšsēdētājs Dr. H. D. Barbier

 

Erharda_fonds_4

KDS ģenerālsekretārs A. Agrums pie Erharda rakstāmgalda

 

Erharda_fonds_5

KDS priekšsēdētāja M. V. Zilgalve pie L. Erharda bibliotēkas

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE