Pierakstīties jaunumiem!
Vārds:
E-pasts:
Jautājums
Vai Tu atbalsti KDS politiskās idejas?
 
Kalendārs
Select a mode and save the configuration
Meklētājs
BRĪVĪBA, SOLIDARITĀTE, TAISNĪGUMS

Sveiciens no Mērsraga novada domes priekšsēdētāja

Lai gan tikai dažas dienas pagājušas, kopš Mērsraga novada svētkiem, sirdī iezogas tādas kā skumjas... Tas tāpēc, ka ir sajūta, ka iegūts tik daudz jaunu draugu, kopā pavadītas trīs aizraujošas un neaizmirstamas dienas, bet nu ir jāšķiras. Kara flote ir devusies mīnu meklēšanas un šaušanas mācībās, bet mūsu ciemiņi jau devušies uz savām mājām pa visu plašo Latviju.

Lai gan tikai dažas dienas pagājušas, kopš Mērsraga novada svētkiem, sirdī iezogas tādas kā skumjas... Tas tāpēc, ka ir sajūta, ka iegūts tik daudz jaunu draugu, kopā pavadītas trīs aizraujošas un neaizmirstamas dienas, bet nu ir jāšķiras. Kara flote ir devusies mīnu meklēšanas un šaušanas mācībās, bet mūsu ciemiņi jau devušies uz savām mājām pa visu plašo Latviju.

Manā dzīvē šie ir pirmie šādi svētki un domāju, ka vēl ilgi vēsajos ziemas vakaros mani sildīs atmiņas par to gaišumu un pacēlumu, ko izdzīvoju šajās svētku dienās. Es pirmo reizi dzīvē devos svētku parādes gājienā un tas bija, kas ļoti aizkustinošs. Vēl vairāk mani pārsteidza lielais viesu un skatītāju daudzums. Vakaros nenāca miegs, jo mazā Mērsraga ielas tā atdzīvojās, ka tas bija jāizbauda un jāiejūk šajā pūlī, lai līksmotu un priecātos līdzi. Jēgerleja – mūsu estrāde pie jūras šoreiz spēja iepriecināt ikvienu pēdējo vasaras mirkļu baudītāju. Kara kuģi un to skaits līdz nepazīšanai pārvērta mazo Mērsraga ostu. Tā pēkšņi kļuva liela un varena un tik ļoti vilinoša...

Igauņu kara kuģa komandieris ar daudzu gadu pieredzi dažādos svētku un parādes pasākumos atzina, ka pirmo reizi dzīvē redz ko tādu. Pāris dienās, kad kara kuģi bija atvērti apskatei, tikai viņa kuģi apmeklēja vairāk kā divi tūkstoši cilvēku! Tieši šādu pašu pozitīvo šoku piedzīvoja latviešu patruļkuģa Skrunda komandieris.

Par „mazo olimpiādi" kļuva arī starptautiskās sporta spēles starp kuģu komandām. Tās bija tik interesantas, ka pulcēja lielu skatītāju pūli. Saprotams, ka par čempioniem kļuva Latvijas flotes jūrnieki J

Uz dažām dienām Mērsrags pārvērtās līdz nepazīšanai, lai iepriecinātu katru šeit, pie jūras dzīvojošo un arī katru, kurš bija mūsu viesis. Tas bija iespējams tikai pateicoties, lielai, pašaizliedzīgai komandai, kas pie pasākuma sagatavošanas strādāja ilgus mēnešus.

Īpašu paldies vēlos pateikt Mērsraga ostas kapteinim un locim Aivaram Ušackim – tieši viņa vadībā tika izstrādāts tauvošanas un kuģu ievešanas plāns, kas notika tā, itkā mēs to darītu katru otro nedēļu. Paldies visai ostas pārvaldei, pārvaldniekam Jānim Budreikam, velkoņu kapteiņiem un mehāniķiem, kā arī tauvotājiem. Nedrīsktam aizmirst mūsu „simtlatniekus" – pēdējās darba dienas pirms pasākuma viņiem pārvērtās par darba diennaktīm. Tāpat arī strādniekiem Raimondam, Mārtiņam un Jānim. Ļoti liela pateicība arī svētku organizatoriem – Ilzei Rutkai, Verneram, Laurai, Lindai, Mērsraga šerifam Dainim un Dacēm. Eh, ko nu tur...man redaktors nedos tik daudz vietas, lai visiem pateiktos. Īpaša pateicība NBS komandierim Raimondam Graubem, Jūras spēku komandierim Rimantam Štrimaitim un kapteiņleitnantiem – Jurim (jautrais) un Ēvaldam (nopietnais). Visai Mērsraga komandai – paldies, ka uzdāvinājāt Mērsragam neaizmirstamus svētkus. Arī mūsu viesi – kuģu komandieri un jūrnieki aizbrauca ar vārdiem, ka tā kā viņi uzņemti Mērsragā, nav bijis vēl nekur. Mērsragā – pie jūras, kur pūš skarbi vēji, dzīvo tauta ar karstām un mīlošām sirdīm.

 

Patiesā cieņā,
Lauris Karlsons
Mērsraga novada domes priekšsēdētājs.
25.08.2011

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

JAUNĀKIE NOTIKUMI
FORUMS
LEJUPIELĀDE